Toimetamine

Suur osa kultuurist, milles me igapäevaselt elame, luuakse, levitatakse ja kasutatakse digitaalselt. Kõigile ootamatult on seda protsessi plahvatuslikult kiirendanud ülemaailmne pandeemia, mis on sundinud loovisikuid improviseerima uusi digiväljundeid, haridussüsteemi minema üle e-õppele, kultuuriasutusi mõtestama ümber oma teenuseid digiruumis ja pööranud pea peale kultuurivälja majandusmudelid. Meie ümber toimuv kiire kultuuri digitaliseerumine loob suurel hulgal ainest andmete kogumiseks, analüüsiks ja mõtestamiseks, et väljuksime tänasest kriisist targematena ja parema ettevalmistusega tulevikuks. Teema-aasta vältel teeme seda koos digikultuuriaasta korraldajate – Rahvusraamatukogu, Eesti Filmi Sihtasutuse, Muinsuskaitseameti  ja Eesti Rahvusringhäälingu- ning paljude meie partneritega.

Digikultuuriaasta tegevusi saad jälgida meie lehel Facebookis (https://www.facebook.com/digikultuur/) ja Instagramis (https://www.instagram.com/digikultuuriaasta2020/)

Digikultuurisündmuste kalender. Kogume kodulehele sündmuste kalendrisse isetekkelisi ja muid digikultuurisündmusi, mis meie ümber toimuvad. Kalender peegeldab infot ka Eesti Instituudi kultuurisündmuste kalendris (www.kultuur.info.ee)

Meeskond. Digikultuuri teema-aasta projektijuht on Martin Aadamsoo Martin.Aadamsoo@nlib.ee; 56 50 83 83 ning kommunikatsiooni ja turundusega tegeleb Liina Luhats-Ulman Liina.luhats-ulman@nlib.ee; digikultuur@nlib.ee; 51961507. Arvamusfestivali ja sotsiaalmeedia juures abistab Killu Kolsar killukolsar@gmail.com