Pildistame mineviku üle?

Oktoobrikuu DigiKultuuRRikal* võtame vaatluse alla refotograafia.

Kõigil ajaloo- ja fotohuvilistel tasub neljapäeval, 1. oktoobril kell 17.15 koguneda Eesti Rahvusraamatukogu kohvikusse Poogen, kus Vahur Puik peab avaliku kõnekoosoleku fotopärandist ja refotograafiast ehk ülepildistamisest.
Kui vaatame vanu pilte meile tuttavatest kohtadest või inimestest, siis hakkame peas kohe praeguse olukorraga võrdlusi looma – kuidas ja kui palju mingi koht või inimene aja jooksul muutunud on. Kui vana pildi kõrvale teha samast kohast tänapäevane ülesvõte, nii et tekib enne-ja-nüüd pildipaar, siis ongi tegemist refotograafiaga.
Eesti avalikes fotokogudes on mitu miljonit jäädvustust. Kuidas tuvastada nende jäädvustamise kohad ning kui palju ja mida võiks üle pildistada? Milleks seda kõike vaja võiks olla?
Tartu Ülikoolis geograafiat õppinud, aga ka fotograafina leiba teeninud Vahur Puik asutas 2011. aastal ajaloolisele pildimaterjalile mõeldud ühisloomekeskkonna Ajapaik. Puik on ka mittetulundusühingu Eesti Fotopärand juhatuse liige.
Ettekanne on seotud käesoleva aasta septembris toimunud kampaaniaga, mida veavad Vikipeedia ja Ajapaik.
Kampaaniast lähemalt: https://w.wiki/bAm

2020. aasta on Kultuuriministeeriumi poolt kuulutatud digikultuuri teema-aastaks, mille üks eestvedaja on Eesti Rahvusraamatukogu. Loe lähemalt: www.digikultuuriaasta.ee
*DigiKultuuRRikas – Digikultuuri teema-aastale pühendatud rahvusraamatukogu kultuurisündmuste sari.
www.nlib.ee/events.

PS! Rahvusraamatukokku sisenemiseks ei ole lugejakaarti vaja ning teoseid saab koju laenata. Rohkem infot: www.nlib.ee.
Täname Kohvik Poogen meeskonda!
#digikultuur