Veljo Tormise Virtuaalkeskuse väljanägemist hakkab kujundama Margus Tõnnov

Selgus Veljo Tormise Virtuaalkeskuse visuaalse identiteedi kujunduskonkursi võitja. Konkursile laekunud 63 töö hulgast valis žürii parimaks Margus Tõnnovi ideekavandi.

Žürii koosseisus olid Veljo Tormise Kultuuriseltsi nõukogu, digikultuuriaasta eestvedaja Martin Aadamsoo, helilooja perekonnaliikmed ning valdkonna spetsialistid Atko Januson, Helene Vetik ja Marko Kekišev.

Žüriiliige Atko Januson märkis, et töid oli nelja selgelt eristuva lähenemisega. “Esitati Veljo Tormise allkiria või käekirja stiliseeringud, Veljo Tormise portree/profiili kujutisi erinevates vormi- ja stiililahendustes, mis ulatusid realistlikust kuni abstraktseteni. Etnograafilised logolahendused põhinesid ruunikirjal ja Soome-Ugri mütoloogilistel kujunditel. Ideekavandite hulgas olid mitmed helilooja initsiaalide või keskuse nime esitähtedel põhinevaid tüpograafilisi lahendusi. Lisaks muud abstraktsemad kujundused muusika ja helilainete teemadel, nagu ka võidutöö,” sõnas Januson.

Kunstnik Margus Tõnnovi loodud logo on jõuline ja minimalistlik, selle aluseks on fragment visuaalsest heliribast.

Veljo Tormise Virtuaalkeskuse pidulik avamine toimub 7. augustil 2020 helilooja sünnikodus Kõrveaial. Virtuaalkeskuse – internetipõhise infobaasi eesmärk on tagada Tormise loomingupärandi kättesaadavus, säilitamine, levik ning rahvusvahelise tuntuse edendamine.

Projekti arendamist ja valmimist on toetanud EAÜ, KULKA, Digikultuuriaasta 2020 ja Kuusalu vald.


Lisainfo: Iti Teder
Veljo Tormise Virtuaalkeskuse projektijuht
+372 5466 7689